Panelisté
Jan Bureš
Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Jan Bureš je hlavním ekonomem Patria Finance a seniorním ekonomem globálního ekonomického výzkumu v KBC/ČSOB. Předtím pracoval jako hlavní ekonom Poštovní spořitelny v ČSOB, působil jako analytik na ČSÚ a vedl ekonomický výzkum v Institutu pro evropskou politiku Europeum. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.
Tomáš Vlk
Tomáš Vlk, hlavní analytik Patria Finance
Tomáš Vlk působí ve skupině Patria od roku 2004. Pracuje v oddělení Research jako analytik se zaměřením na hlavní světové ekonomiky a jejich vliv na finanční trhy. Předtím byla jeho hlavním zaměřením česká ekonomika. Na počátku svého působení v Patrii byl zodpovědný za zpravodajství na Patria.cz. Tomáš Vlk vystudoval obor ekonomie na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity se specializací na finanční trhy a bankovnictví.
Branislav Soták
Branislav Soták, analytik Patria Finance
Vystudoval Institut ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2009 nastoupil do skupiny Patria na pozici akciového analytika. Zaměřuje se na zahraniční akciové trhy, primárně USA a západní Evropu. Mimo to se zajímá o pravděpodobnost, algo trading a portfolio management.
Marek Trúchly
Marek Trúchly, hlavní makléř Patria Finance
Na kapitálovém trhu se pohybuje od roku 2010. V Patrii vede tým makléřů, přičemž do společnosti nastoupil v roce 2014. Aktivně sleduje západoevropské trhy (převážně Německo), americké trhy a pražskou burzu. Nejčastěji obchoduje akcie z automobilového, finančního či zdravotnického sektoru. Z investičních nástrojů preferuje akcie, ETF a bonusové a knock-out certifikáty.
Jakub Lukáš
Jakub Lukáš, senior makléř Patria Finance
Vystudoval VŠE v Praze, Fakultu financí a účetnictví. Na kapitálovém trhu se pohybuje od roku 2003, ve společnosti Patria Finance pracuje od roku 2011. Aktivně sleduje západoevropské i americké trhy a pražskou burzu. Věnuje se převážně následujícím sektorům: farmacie, telekomunikace, automobilky a banky. V Patria Finance má na starost nabídku dluhopisů. Z investičních nástrojů preferuje akcie, ETF a dluhopisy.
František Kronus
František Kronus, senior makléř Patria Finance
Na kapitálovém trhu se pohybuje od roku 2006. Pro Patrii pracuje od roku 2016. Aktivně sleduje západoevropské i americké trhy a pražskou burzu. V poslední době se nejvíce zaměřuje na technologický sektor. Z investičních nástrojů preferuje akcie, dluhopisy, ETF a certifikáty všeho druhu. Za svoji kariéru spolupracoval na tvorbě mnoha investičních certifikátů.
Martin Cakl
Martin Cakl, akciový analytik Patria Finance
Martin Cakl je relativně novým členem Patrie, kam nastoupil počátkem roku 2018. Předtím pracoval jako analytik v hedgeovém fondu Metatron Capital v Praze a ING Investment Managementu v Haagu. Svá vysokoškolská studia započal na Národohospodářské fakultě VŠE, kde získal bakalářský titul, a dokončil je magisterským titulem na prestižní fakultě ekonomie a financí v Rotterdamu. V Patrii se věnuje akciové analýze v sektoru telekomunikací a technologií ve střední a východní Evropě.
Tomáš Holub
Tomáš Holub, výkonný ředitel měnové sekce ČNB
Tomáš Holub se narodil 19. srpna 1974 v Liberci. Vystudoval na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde postupně získal titul bakaláře v oboru ekonomie (rok 1995), magistra v oboru finance a bankovnictví (1997) a PhD v oboru teoretická ekonomie (2001). Absolvoval rovněž studijní pobyty na Georgetown University ve Washingtonu, D.C. a na London School of Economics and Political Science v Londýně.

V letech 1996-2000 pracoval jako makroekonom v Komerční bance. Poté nastoupil do ČNB, kde nejprve zastával pozici poradce viceguvernéra, resp. guvernéra. Od roku 2004 do března 2015 byl ředitelem sekce měnové a statistiky, od 1. dubna 2015 je ředitelem sekce měnové. Zároveň přednáší monetární ekonomii a mezinárodní makroekonomii na IES FSV UK, kde v roce 2011 získal docenturu v oboru ekonomické teorie. V minulosti vyučoval též na VŠE Praha. Publikuje pravidelně v domácích i zahraničních odborných časopisech. Je aktivním členem České společnosti ekonomické, v letech 2006-07 byl jejím prezidentem.